CHRIS REA 7. 11. 2017 PRAHA – KONGRESOVÉ CENTRUM

CHRIS REA OZNAMUJE KONCERTNÍ TURNÉ NA PODPORU SVÉHO NOVÉHO ALBA „ROAD SONGS FOR LOVERS“. PRAŽSKÝ KONCERT SE BUDE KONAT 7. 11. 2017 V KONGRESOVÉM CENTRU. VYDÁNÍ NOVINKY JE NAPLÁNOVÁNO NA ZÁŘÍ TOHOTO ROKU, EVROPSKÉ TURNÉ PAK BUDE ODSTARTOVÁNO 7. ŘÍJNA V AMSTERDAMU.

Vstupenky v síti www.Ticketpro.cz
v prodeji od 28. 4. 2017 od 9:00 hodin
Ceny vstupenek 1 090 – 1 790 Kč

Jako všichni opravdu skvělí umělci i Chris Rea jde za svou jedinečnou uměleckou vizí cestou, která je ve své osobitosti výjimečná. Jeho dosavadní hudební tvorba je sice hluboce zakořeněná v rock´n´rollové DNA, ale sám Chris Rea je dnes považován za jakýsi blyštivý trn v oku hudebního průmyslu, který jej považuje za věčného outsidera. Zpěvák, kytarista, malíř, milovník blues a motorů, fi lmař, skladatel klasické hudby, jedinečná a originální osobnost – to jsou charakteristiky muže, který prodal více než 30 milionů alb po celém světě, snad proto, že byl vždycky svůj.

V roce 2017 se Rea vrací s hudbou, díky které je tak známý, s albem nádherných rockových balad. Deska, které patří k vrcholům jeho tvorby, také nabízí to, co je pro Chrise typické – jedinečný hlas a skladatelské mistrovství. Rea se narodil se v roce 1951 v anglickém Middlesbrough. Debutové album vydal v roce 1978 a pochází z něj i jeho první globální hit „Fool If You Think It‘s Over“. Pátého studiového alba Water Sign z roku 1983 se prodalo přes půl milionu kusů a hit I Can Hear Your Heartbeat bodoval v hitparádách po celé Evropě. Následné koncertování rozšířilo jeho fanouškovskou základnu, která mu zůstala věrná i po následující desetiletí. 

Období po vydání alba King of the Beach v roce 2000 přineslo nejenom úspěch, ale bohužel i onemocnění, které vyústilo v kratší přestávku v jeho kariéře. Po ní se Chris Rea vrací ke svým bluesovým kořenům. Rea není jediný umělec, který se proslavil až v pozdním věku – můžeme zmínit Jarvise Cockera nebo Leonarda Cohena – a je snad zajímavé připomenout, že Chris Rea nedosáhl jediného výrazného úspěchu v první desítce britského žebříčku až do vydání skladby The Road to Hell (Pt2), což byla již jeho osmnáctá písnička v hitparádě. Možná právě tato skutečnost dělá z jeho skladeb neotřelou a svěží záležitost, dílo člověka, který má svou tvorbu pod kontrolou. „Nikdy jsem nebyl rocková nebo popová hvězda a moje nemoc mi dala šanci dělat v hudbě to, co jsem vždy dělat chtěl,“ říká. „Nejlepší změnou pro mou hudbu bylo soustředění se na věci, které mě opravdu zajímají.“

Zřejmě se odvolává na svou lásku k motoristickému závodění,
malování a blues, ale pokud nové album Road Songs For Lovers dokazuje jednu věc, tak tu, že Chris Rea stále dokáže skládat krásné a dojímavé milostné rock´n´rollové písničky plné vášně. 

www.chrisrea.com

©2017 NEWS4ALL.CZ by Lukash & LIVE NATION