BRUCESPRINGSTEEN & THE E STREET BAND

11. 7. 2012 PRAHA– SYNOTTIP ARENA 

VSTUPENKY V PRODEJI V SÍTI TICKETPRO, www.ticketpro.cz a SYNOTTIPARENA
VSTUPENKY V PRODEJI OD 5. PROSINCE 2011
CENY VSTUPENEK: 1100 – 1950 KČ
BRUCE SPRINGSTEEN A JEHO E STREET BAND POTVRDILI KONCERT V ČESKÉ REPUBLICE.

BRUCE SPRINGSTEEN U NÁS JIŽ JEDNOU VYSTOUPIL – V RÁMCI AKUSTICKÉHO VYSTOUPENÍ SE V ROCE 1998 PŘEDSTAVIL V PRAŽSKÉM KONGRESOVÉM CENTRU. V ROCE 2012 VŠAK POPRVÉ PŘIJEDE SE SVÝM E STREET BANDEM V RÁMCI SVĚTOVÉHO KONCERTNÍHO TURNÉ. PŘEDSTAVÍ SE NA KONCERTĚ POD ŠIRÝM NEBEM V PRAŽSKÉ SYNOTTIP ARENĚ. PŮJDE O JEDINÉ VYSTOUPENÍ VE STŘEDNÍ A VÝCHODNÍ EVROPĚ!

 

Bruce je americký písničkář, který nahrává a vystupuje s kapelou E Street Band. Springsteen se proslavil hymnickými rockovými písněmi a poetickými texty, ve kterých dokázal vystihnout náladu nejen americké společnosti. Spolu s E-Street Bandem se stal jedním z průkopníků „stadiónového rocku“, i před desetitisícovým publikem dokáže navodit důvěrnou a přitom euforickou atmosféru rockového klubu.
Springsteenova bohatá diskografie zahrnuje jak komerčně úspěšná rocková alba, tak i folkově orientované práce. Mezi jeho nejlepší studiová alba patří tituly „Born In The USA“ a „Born to Run“. Během své hudební kariéry vydal 17 dlouhohrajících alb, naposledy se přihlásil loni s titulem „The Promise“. Celkem prodal více než 65 milionů alb ve Spojených státech a 120 miliónů po celém světě a získal mnoho ocenění za svou práci, včetně 20 cen Grammy, dvou Zlatých Glóbů a Oscara. Je považován za jednoho z nejvlivnějších skladatelů 20. století, v roce 2004 ho časopis Rolling Stone označil jako 23. největšího umělce všech dob.
E-Street Band, více než doprovodná skupina, Springsteenovi přizvukovala od roku 1972 do roku 1988. Pak E Street Band nakrátko koncertně ožila v roce 1995 a od znovuzaložení v roce 1999 slouží Springsteenovi dodnes. A ukázalo se, jak na nových deskách, tak na energií nabitých koncertech, že ve spojení s E-Street Bandem je Springsteen skutečně nejsilnější. Talenty i energičnost písničkáře a kapely vynikajících instrumentalistů, z nichž většina zná Bruce od mládí, se násobí.
Již teď je jasné, že koncert Bruce Springsteena a E Street Bandu bude jednou ze zásadních událostí koncertního léta 2012!

www.brucespringsteen.net

www.livenation.cz