Na 17tý ročník festivalu Brutal Assault zvou zvučná jména.

 

Letošní ročník v pevnosti  v Josefově lákali zvučná jména kapel.(např:Machine Head,Amon Amarth,Hatebreed,Norma Jean a další).

 

Po středečním večírku pro nedočkavé kde zahráli kapely :Avenger,Ingrowing,Forgotten Silence,Engel,Anaal Nathrakh,Alcest a Root si lidé mohli (oťukat) areál a blíže se seznámit s tím kde se co nachází a točí.A hlavně kde se mění peníze za žetony aby byla možnost se napojit a najíst.

 

 

Ve čtvrtek kdy k příjemnému Line upu bylo ještě příjemnější počasí jsme mohli uživat hudbu a spoustu vybraných jidel a pití.A nemálo zajímavých návštěvníku.

 

Chvilku po jedenácté hodině dopolední rozezvučili aparáty tuzemští Noostrak kteří nasadili laťku příjemně vysoko.Po tomto milém Deathcoru/Deathmetalu postupovali dále ve stejné kvalitě též čeští Trollech  a Brutally Deceased.

Velkým nejen hudebním překvapením ale i po pěvecké stránce byla Ruská kapela Arkona.Která se věnuje stále populárnějšímu Pagan metalu.Po milé pěkné melodické 40ti minutovce přišli na scénu švédští Goregrindový General Surgery kteří dokázali že jejich kapela ale ani oni nestárnou a nepatří do starého železa.

Mezitím, než General Surgery stačili vyoperovat zbytek energie z davu na vedlejší scéně se připravovala další neméňe známá americká parta Crowbar.

Crowbar nepřekvapili ale ani nezklamali.Ve stejném duchu s troškou zvukových problémů se potýkali i kapely co vysupovali později (The Black Dahlia Murder,Corrosion of Conformity,Lock Up,Swallow the Sun,).

Heaven Shall Burn předpřipravili obecenstvo na brzký příchod Čtvrtečního večera a to byli Ministry .

 

Al Jourgensen a jeho kumpáni dokázali že lidi nepřijeli na BA jen tak pro nic za nic.Plnohodnotné vystoupení (80 minut) bylo dostatečně ozvučené a nasvícené. I když stále přetrvával malý problémek se zvukem.

Kolem půl desáté večerní se rozprostřela temná opona symfonického black metalu v podáni Dimmu Borgir.Přijeli k nám z Norska a nemusí se vůbec stydět za to co předvedli.už nám v line upu zbýva jen pár jmen v kolonce čtvrtek ale stále je se na co těšit.Hned po sympaťácích z Norska vystoupili legendární Sick Of It All a slovo a pojem Hardcore dostálo svého jména.

Po nich už jen uzavírali Elektrometalový Samael, američtí deathmetalisté Nile.A sladkou tečku na dobrou noc a cestu ke stanu hráli  Arcturus. To byl zajímavý DEN 1 na příjemném festivalu BA.

 

Páteční den začal zajímavě když v 11:30 se uchopili nástrojů Bleed from Within kteří byli obrovským překvapením.

Po nich už čekali na svůj hudební set Vildhjarta,Warbringer,Norther,Incantation,Insomnium.Norští Kampfar kteří mají v Čechách nemalou fanoškovskou základn potvrdili že každým rokem se základna rozrůstá.

Den se láme do druhé poloviny a program festivalu neubírá na síle.Po mírném odpočinku u kterého nás doprovázeli kapely Darkest Hour,Vallenfyre a Morgoth přišla na řadu trocha Řeckého Trash metalu v podání starých znamých Suicidal Angels.Řečtí sebevražední andělé hráli jak se říká jako o život a dostáli uspěchu v podání nemalého circle pitu tvořícího asi 50 fanoušků a fanynek.

Po andělech už lidé skandovali pouze jediné jméno a to znělo Hatebreed.Američtí členové HC kapely předvedli úplně stejnou show jako před pár měsíci na Hellfestu ve Francii.koncert bezchybný.Municipal Waste kteří nastoupili hned po Hatebreed jsou také stalicí na české scéně.a dávali to dostatečně najevo.

Menším zklamáním na BA festu byl průserový zvuk a show kapely Napalm Death na kterou se těšil větší počet  fanoušků.Naštěstí zklamání netrvalo dlouho protože trn z paty mrzutých fanouškú vytrhli Amon Amarth.

Tou dobou už bylo na festivalu 15000 navštevníků a přípravy na koncert Machine Head byli v plném proudu.Koncert byl plný energie a kytarových riffů.Po MH už toho z pátečního programu už moc nezbývalo.Po nich se přisli na scénu předvést američtí Converge.Které po 50ti minutách vystřídali angličtí Paradise Lost a se svým Doom metalovým zvukem dávali dobrou noc většině návštevníku druhého dne BA festu.Po nich už celkem unavenému obecenstvu hráli jen Gorguts a závěr celého dne č.2 uzavírali Pig Destroyer.štěstí bylo že se na Josefovským areálem rozhodlo pršet ale pouze jen přes noc což bylo velmi přijatelné pro den č 3.

 

Po ránu trošku bahínka procvičilo a probralo většinu lidí kteří stanovali v okolních kempech.Počasí se pěkně vyjasnilo a třetí a zároveň poslední den mohl začít.

Čeští Ahumado Granujo měli vtipné vsuvky mezi svými songy a dostatečně navnadili lidi na poslední den.

Dále sobotní den pokračoval v poslechu kvalitních kapel jako byli např:Gods Tower,američtí hardcorový Skarhead rakouští Be’lakor,death metalový Aborted.

Ze sobotního dne uplynulo už 16 hodin a na scénu přichází další Hardcorová sebranka se jménem Norma Jean.Pro někoho zklamáním a pro jiné útěchou.

Už se pomalu blížil čas našich německých sousedů z kapely Sodom.kteří jak spousta lidí ví že neumí zklamat.Čas se blížil neúprosně ke konci A po vystoupení Finntroll a Immolation je na řadě Deathmetalová formace Six Feet Under.Těžko se loučit s tak nabitým festivalem jako je BA 2012.Ale pro ty kteří vydrželi až skoro do konce je tu sladká odměna v podobě NY Hardcoru od známých Agnostic Front a s malou pauzou výborná show od opět Norské kapely s příznačným jménem Immortal.A v neposlední řadě nesmíme opomenout kapely na dobrou noc jako byli Moonspell,Godflesh a jako poslední ale ne nejhorší Virus.

Tento rok je byl a bude plný metalu a my všichni z redakce news4all.cz se už těšíme na 18tý ročník BA festu.

© NEWS4ALL.CZ by Andree & Brutal Assault